Yumurtlama gününün hesaplanması ve belirtileri

Hamile kalmak için en uygun günler, en uygun zaman nedir, yumurtlama günü nasıl belirlenir, belirtileri nelerdir? Gebe kalmak için ne zaman seks yapılmalıdır?

Yumurtlama günü gebelik için en uygun zaman olarak tanımlanır. Yumurtlama gününü tespit etmek için adetin son gününden geriye doğru sayılmalıdır. Yumurtladıktan sonra 14’üncü gün adet görülür, yani 28 günde bir adet gören bir kadında yumurtlama günü 14’üncü gündür, ancak 35 günde bir adet gören bir kadının yumurtlama günü 21’inci gündür. Doğru yumurtlama gününü hesaplamak için beklenen regl tarihinden 14 gün gerisinde olduğu için bebek isteyen kadınların regl tarihlerini bir çizelge şeklinde çıkarmalıdır. Yumurtlama gününüzü hesaplamak için lütfen tıklayım: OTOMATİK YUMURTLAMA GÜNÜ HESAPLAMA.

Beklenen yumurtlama tarihinden bir gün önce başlanılan cinsel ilişki gebelik şansını artırmaktadır.

Yumurtlama gününü anlamak için diğer yöntemler şunlardır:

Yumurtlama gününü tespiti için iki farkı yöntem daha bulunmaktadır. Bunlar vücut ısı ve idrar testidir. Yumurtlama gününde vücutta yarım derecelik artış görülebilir. İdrar testi ile LH hormonuna bakılarak eğer pozitif çıkarsa ertesi gün yumurtlama olacağı anlaşılabilir.

Yumurtlama gününün belirtileri şunlardır:

Hassasiyet, Karın bölgesi ve kasıklarda ağrı, rahatsızlık hissi, vajinal akıntıların artması, Vücut sıvısının artması gibi belirtiler yumurtlama günü belirtileri arasında olabilir. Eczanelerde satılan ovulasyon testleri ile yumurtlama gerçeklik gerçekleşmediği kontrol edilebilir.

Yumurtlama gününüzü hesaplamak için lütfen tıklayım: OTOMATİK YUMURTLAMA GÜNÜ HESAPLAMA.

Bu içerik ovulasyon belirtileri, dostinex kullananlar, ovulasyon günü belirtileri, yumurta tembelliği tedavisi, ovulasyon gunu hesapla, adet günü nasil hesaplanir, yumurtalık tembelliği tedavisi, folbiol kullananlar, ovulasyon belirtileri nelerdir, ovulasyon dönemi belirtileri, adet günü belirtileri, yumurta tembelliği belirtileri, yumurta çatladıktan sonra ne kadar canlı kalır, yumurta tembelliğinin tedavisi, dostinex kullanan, yumurta tembelligi neden olur, yumurtalık tembelliğinin tedavisi, yumurta tembelliği, folbiol nedir, yumurta tembelliği nasıl anlaşılır konularını barındırır.
Okunma: 185.623

Benzer İçerikler

152 Yorum

  1. nurcan 09 Nisan 2015 @ 08:59

    slm arkadaşlar ben pco hastasıyım yumurtlama problemim var 6 yıl hiç korunmadık gitmediğim doktor kalmadı ama bir türlü bebek olmadı. her ay hüzün yaşardım her adet döneminde. tedavilerin yanında soğan suyuna başladım düzenli olarak içtim tam ümidi kesmiştim hamile olduğumu öğrendim. şimdi 2 yaşında oğlum var ALLAH isteyen herkese versin inşallah çok zor bir süreç. şimdi ikinciyi istiyorum. doktorum ilaç vermedi hayıt tohumunu önerdi şimdi onu içiyorum 3 ay süre verdi inşallah olur.

  2. Anonim 12 Nisan 2015 @ 17:32

    Adetin son gununden mi yoksa ilk gununden mi sayiliyor

1 2 3 4

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.