Yo yo diyeti yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Yo yo diyeti önerileri. Yo yo dieti yaparken dikkat edilmesi gekerenler. Yo – Yo diyeti uzmanların sağlıklı bir şekilde kilo alıp vermek isteyen kişilere tavsiye etmedikleri diyet türlerindendir. Yo – Yo diyetinde kişinin aniden kilo alması veya aniden kilo vermesi hedeflenmektedir. Yo – Yo diyeti ismini birçoğumuzun bildiği Yo – Yo oyuncağının hareketinden almıştır.

Yo – Yo diyeti Yale üniversitesinde yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Yo – Yo diyetinin herkes tarafından uygulanması tavsiye edilmemektedir. Genelde birçok diyeti denemiş fakat diyet sonunda kilo verse dahi tekrardan kilo almaya hemen başlamış olan kişilere önerilmektedir. Bu aşamada Yo – Yo diyetinin kullanımı diğer diyet programlarından hemen sonra alınan fazla kiloların kaybedilmesi için tasarlanmıştır.

Yo – Yo diyeti yenilen yemeğin özellikle öğünlerin atlanmaması çerçevesinde işliyor. Bu diyet programında kahvaltı ayrı bir özelliğe sahip. Kahvaltının boş bir şekilde geçirilmemesi gerekiyor. Yo – Yo diyetinde ani kilo kayıpları yaşanacağı için metabolizmada aksaklıklar görülebilir. Bunun için kahve veya yeşil çay tüketiminin arttırılarak metabolizmanın hızının dengede tutulması gerekmektedir. Yo – Yo diyetinde kahvaltıya ve sonrasına önem verildiğinden bahsetmiştik. Kahvaltıdan yaklaşık olarak 2 saat sonra 15 dakika kadar zamanı geçmeyecek şekilde egzersiz yapılması gerekiyor.

Etiketler:
Okunma: 1.850

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.