Vajinal mantar: Vajinada mantar nedenleri, belirtileri, vajinal mantar tedavisi ve ilaçları

Vajinal mantar enfeksiyonu sebepleri, belirtileri ve tedavi yolları.. Vajinal mantar enfeksiyonu bayanlarda sıkça rastlanan bir olaydır. İlk kez 1849 yılında hamile bir bayanda rastlanmıştır. Günümüzde bayanların %75’i hayatının bir döneminde bu sorunu yaşar.

Ortaya çıkmasındaki temel etkenler gebelik, antibiyotik ilaçlardır. Tedavi uygulanması durumunda önemli yollar katedilebilir. Fakat kronik durumlarda hasta hem cinsel hem de psikolojik açılardan sorun yaşayabilir. Hastalarda genel olarak rastlanan mikroorganizma Candida Albikans adlı olandır bu mikroorganizma hastaların yarısından fazlasında görülür.

Candida Albikans’ın bayanlarda zaten bulunduğu mu yoksa sonradan gelişen bir mikroorganizma olduğu bilim insanlarının tartışma konusudur. Bu mikroorganizmaya erkeklerde rastlanmadığı için cinsel yolla bulaştığı söylenemez. Fakat tedavinin eşli şekilde uygulanması tavsiye edilir.

Vajina mantarı nasıl bulaşır?

Vajinada bulunan maya hücreleri faaliyete geçerek enfeksiyonlara sebep olur bu durumlarda mantar sorunlarına rastlanır. Bu sebepten bu hastalık başkasından bulaşmaz. Hastalık cinsel ilişki ile bulaşabildiği gibi genç bir kız çocuğunda da görülebilir.

Bu içerik vajinal mantar resimleri, vajinada mantar resımleri, vajinal mantar resimli, vajinal mantar resmi, vajinada mantar resmi, vajinada mantar resimli, gerçek vajina resimleri, vajina resmi, vajinal mantar fotoğrafları, mantarlı vajina resmi, gerçek vajina fotoğrafı, vajina fotograflari, vajina resımleri, gerçek vajina fotoğraflar, vajinal mantar görselleri, vajina mantarı resmi, gerçek vajina resmi, vajina fotoğrafı, gerçek vajina, gerçek vajina fotoğrafları konularını barındırır.
Okunma: 23.909

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.