Tüp bebek SSK yardımı şartları

Tüp bebek sahibi olmayı düşünen SSK çalışanları için önemli bilgiler. Tüp bebek SSK yardımı için hangi şartlara sahip olmak gerekir? Tüp bebek SSK ödeneği almak için yaş sınırlamaları, prim miktarları ve diğer hususlar..

Tüp bebek uygulaması için nereye müracaat etmem gerekir?

Tüp Bebek uygulamasından yararlanmak için ilk olarak Üniversite hastaneleri ve Eğitim hastanelerinden birine giderek sağlık kurulundan rapor almamız gerekmektedir.

Tüp bebek uygulaması hangi sağlık tesislerinde gerçekleştirilecektir?

Sağlık raporunu alan çiftler anlaşmalı sağlık kurumlarından yararlanabilir.

Tüp bebek uygulamasında bir sınırlandırma var mıdır?

Tüp bebek uygulaması için belirlenen yaş aralığı 23 – 39 yaş arasıdır. Ayrıca uygulamadan 2 kez yararlanma hakları vardır.

Çiftlerinin birinin 5 yıl genel sağlık sigortasına sahip olması ve 900 gün primi yatmış olmalıdır. Ayrıca istenildiği takdirde klasik ovulasyon indüksiyonu ve inseminasyon uygulanmasına rağmen gebelik olmadığı ispatlanmalıdır.

Tüp bebek uygulamasının hangi durumunda tedavi giderleri karşılanmayacaktır?

Sağlık Bakanlığının yayınlandığı genelgeyle bir veya birden fazla çocuğu olanların daha sonradan kısırlık sorunu yaşayarak tüp bebek uygulamasından yararlanmak istese de ücretler devlet tarafından karşılanmayacaktır.

Tüp bebek tedavisinde ilaç ile ilgili işlemler ne şekilde yürütülecektir?

Başvuru yapılan kuruma 1240 TL + KDV ödenecektir. İlk başlandığından %30’u, ikinci uygulamada ise %25’ini hasta ödeyecektir. Ayrıca hasta %30 oranında bir katılım payı ödemek zorundadır.

Tüp bebek uygulamasında kullanılacak sarf malzemeler ile ilgili işlemler ne şekilde olacaktır?

Uygulanacak uygulamadaki malzemeler ve ilaçlar fatura edilmeyecek böylece hastaya ekstra ücret çıkarılmayacaktır.

Bu içerik ssk tüp bebek şartları 2011, tüp bebek ssk şartları 2011, sgk tüp bebek şartları 2011, tüp bebek şartları 2011, ssk tüp bebek şartları 2010, tüp bebek ssk şartları, tüp bebek devlet yardımı 2011, ssk tüp bebek şartları, tüp bebek ssk yardımı, ssk tüp bebek yardımı, tüp bebek ssk şartları 2010, ssk tüp bebek fiyatları 2010, ssk tüp bebek fiyatları 2011, sgk tüp bebek yönetmeliği 2011, tüp bebekte devlet desteği 2011, tüp bebek fiyatları ssk, devletin tüp bebek yardımı, tüp bebek devlet yardımı, ssk tüp bebek konularını barındırır.
Okunma: 7.848

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.