Taş devri diyeti nedir? Taş devri diyeti nasıl yapılır? Taş devri diyeti ile sağlıklı kalın

Taş devri diyeti nedir? Taş devri diyeti nasıl yapılır? Yapılan araştırmalara göre, tamamen doğal yollarla beslenen ilk insanların kiloları, boyları, kemik yapıları ve dişleri mükemmel denecek kadar iyiydi; fizikleri ve sağlıkları inanılmaz derecede düzgündü. Çünkü onlar tamamen doğal bir şekilde besleniyorlardı.

Yedikleri sebze meyveler dalındandı, doğal ortamında yetişen eti tüketiyorlardı; besinlerinde hormon vb. kimyasal katkı maddeleri yoktu. Ayrıca tuz ve şeker gibi maddeleri kullanmıyorlardı,

Daha sonraki dönemde ise hayatımıza giren tuz, şeker, un yağ ve kimyasal katkı maddeleri, hem vücuda zarar vermeye başladı hem de vücutta gereksiz karbonhidrat depolanmasına ve böylelikle daha çok kilo almamıza neden oldu.

Günümüzde, eski insanların beslenme alışkanlıkları, sağlıklı beslenmek ve kilo vermek isteyenler için bir rehber oldu. Bu rehber tamamen organik beslenmemiz gerektiğini ve et tüketiminde ise yemle değil de tamamen doğal ortamında beslenen hayvanların etlerini tercih etmemizi söylüyor. Aksi takdirde bu diyetin hiç bir anlamı kalmıyor. Balık, tavuk ve et tüketimini arttırmamız; kök sebzelerden yememiz ve çilek böğürtlen gibi meyveleri tüketmemiz gerekiyor. Fakat tükettiğimiz gıdalar tamamen organik olmalı.

Bunun yanında şeker, tuz, un, baklagiller, yağ ve doğal olmayan her türlü gıdadan kaçınmamız şart.

Bu içerik taş devri diyeti ile sağlıklı kalın, taş devri diyeti nasıl yapılır, taş devri diyeti nedir, taş devri diyeti, taş devri nedir konularını barındırır.
Okunma: 2.814

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.