Suna Dumankaya sivilce maskesi: Pürüzlü ciltler ve sivilceler için maskeler

Suna Dumankaya sivilce maskesi: Pürüzlü ciltler ve sivilceler için maskeler

Sivilceler nasıl geçer? Pürüzlü ciltler için ne yapabiliriz? İşte evde uygulayabileceğiniz Suna Dumankaya tavsiyeli sivilce ve pürüzlü cilt maskeleri. Suna Dumankaya’dan sivilceler ve pürüzlü ciltler için maske tarifi. Sivilcelere bitkisel çözüm arayan ve cildinin pürüzlü olmasından yakınan ziyaretçilerimiz için Suna Hanım’ın önerdiği bir maskenin tarifini veriyoruz.

Aynı miktarda mısır unu, krem, kil ve su karıştırılır ve bu karışım yüze sürülür. Maske 5 dakika ciltte bekletildikten sonra ovarak yüz temizlenir. Bu maske haftada 2 defa cilde uygulanır ve bu kür vesilesiyle ciltteki pürüzler azalır.

Cildi sivilcelerden arındırmak için ise 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı kayısı yağı ve 1 adet toz haline getirilmiş Aspirin karıştırılır. Hazırlanan sivilce kürü sorunlu bölgelere sürülüp 10 dakika bu sivilce maskesi ciltte bekletilir. Sivilceli cilt düzelinceye kadar her gün bu bitkisel kür uygulanır.

Bu içerik yüzdeki pürüzler nasıl geçer, pürüzlü cilt, pürüzlü ciltler için maske, cildi sivilcelerden arındırmak, ciltteki pürüzler nasıl geçer, yüzdeki pütürler nasıl geçer, yüzdeki pürüzler nasıl giderilir, ciltteki pürüzler için maske, cilt pürüzleri için maske, pürüzlü cilt için maske, yüzdeki pütürcükler nasıl geçer, cilt sivilcelerden arındırmak, yüzdeki pürüzler nasıl gider konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 25 Nis 2010 Okunma: 7.910
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.