Sistit tedavisi: Sistit belirtileri nelerdir? Sistit için ilaç ve antibiyotik tedavisi

Sistit belirtileri nelerdir? Sistit nasıl anlaşılır? Sistit tedavisi: Sistit nasıl tedavi edilir, hangi ilaçlar kullanılır? Daha önce genel bilgiler verdiğimiz sistit hastalığı konusunda Havvalar.com olarak sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu seferki konumuz sistit belirtileri ve sistit tedavisi.

Sistit belirtileri nelerdir?

Sistiğin belirtilerinde şikayet edilenlerin başında idrar yaparken yanma hissinin oluşması ki bu bazı kadınlarda çok şiddetli hissedilmektedir ve sık sık idrara çıkma isteğidir.

Ateş ise sistitte kolay rastlanılan bir durum değildir. Ateşiniz eğer 38 dedece üzerindeyse ayrıca bununla beraber böğür ağrınız da varsa böbrek iltihabınız olabilir ve bunu ihmal etmeden hemen bir doktora başvurmalısınız.

Sistit tedavisi nasıl yapılır?

Sistit tedavisi genellikle 3-5 günlük antibiyotik kullanımı ile yapılabilir. Ancak doktorunuzun tavsiyesine göre bu süre uzatılabilir. Ayrıca bol su içmek de tedaviyi destekleyicidir.

Basit sistit tekrarlar mı?

Sistit atakları bayanların çoğunda tekrarlamaz. Eğer tekrarlanıyorsa mutlaka üroloji uzmanına danışmalı ve gerekirse ileri tetkikler yaptırmalısınız.

Sistit hastalığının ne olduğunu ve sistit sebeplerini öğrenmek için lütfen tıklayınız: SİSTİT NEDİR? SİSTİT NEDENLERİ NELERDİR?

Bu içerik sistit ilacı, sistit belirtileri, sistit için antibiyotik, sistit ilaç, sistit ilaçları, sistit icin ilac, sistit antibiyotikleri, sistit hangi antibiyotik, sistit antibiyotik, sistit için hangi antibiyotik, sistit icin antibiyotik isimleri, sistit ilacı nedir konularını barındırır.
Okunma: 8.505

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Anonim 05 Aralık 2010 @ 20:15

    ben iki aydır sistit oldum ve hangi ilacı kullandıysam geçmedi ne yapmam gerekiyo

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.