Sinüzit bitkisel tedavi yolları: Sinüzite ne iyi gelir? Sinüzit nasıl geçer?

Sinüzit bitkisel tedavisi ve sinüzite bitkisel çözüm. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sinüzit kürü. Sinizite iyi gelen bitkiler nelerdir? Sinüzit nasıl geçer? Sinüzit için şifalı bitkiler ve doğal çözümler. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sinüzit için papatya kürünün oldukça etkili olduğunu söylemektedir ve okuyucularının birçoğunun papatya kürü vesilesi ile sinüzit hastalığının etkilerinin azaldığını belirttiklerine dikkat çekmektedir. Sinüzitin bitkisel tedavisinde kullanılacak papatyanın aktarlarda satılan kurutulmuş kır papatyaları olmasının daha faydalı olacağını da eklemek gerekir.

Ancak bu şekilde aktarda açık olarak satılan kuru papatya bulunamazsa, aşağıdaki kür marketlerdeki poşet çay biçimindeki papatya ile de yapılabilmektedir.

Uygun bir tencere içine yarım litre kadar su konur ve kaynatılır. Kaynayınca ocağın altı kısılır ve kaynamakta olan suyun içerisine 2 tutam, yani 10 gram kadar, kurutulmuş papatya atılır. Daha sonra baş bir havlu ile kapatılarak papatya suyunun buharında beklenir. Bu esnada genellikle burundan nefes alıp verilmelidir. Arada ağız yolu ile de nefes alınıp verilir. 5 dakika boyunca papatya buharında nefes alıp verdikten sonra yarım saat ara verilir ve yarım saat sonra bir 5 dakika daha aynı uygulama tekrar edilir. Bir sonraki gün de aynı şekilde (5 dakika uygulama, yarım saat ara, 5 dakika tekrar uygulama) kürün uygulaması tekrar edilir. Burun akıntısı gelmeye başladığı gün küre 3 günlük bir ara verilir. Burun akıntısının ne zaman geleceği hastanın durumuna bağlıdır. Hasta yeterince rahatladıktan sonra ileriki günlerde tekrar bu papatya kürü uygulanabilir.

Bu içerik sinüzit nasıl geçer, sinüzit nasıl akıtılır, sinüzit bitkisel tedavi, sinüzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl akar, sinüzite ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu konularını barındırır.
Okunma: 7.181

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.