Saç rengi açmak için: Saç rengi nasıl açılır? Saç rengi açma yolları nelerdir?

Saç rengini açmak için kullanılan yollar nelerdir? Saç rengi nasıl açılır? İşte bazı saç rengi açma yöntemleri. Hidrojen peroksit, toksik etkilerinden korunmanın mümkün olması nedeni ile bu amaçla kullanılır. Hidrojen peroksitte serbest hale geçen oksijen renk açıcı etki yapar. Saçtaki melanine etki ederek onu renksiz hale getirir. Bu madde, hem saç rengini açıcılarla hem de kalıcı boyalarla birlikte kullanılabilmektedir.

Suyla çözeltilerek kullanıma hazır hale getirilir ve tek başına kullanılacak olursa saçın rengini açtığı gibi saçı daha çok gözenekli hale getirir.

Saç boyalarına katılan hidrojen peroksit değişik şekillerde bulunmaktadır.

1. Tablet şeklinde: Bünyesinde kurutulmuş perhidrol içerir ve her tabletin içinde 1 mlt perhidrol bulunur.

2. Krem şeklinde: Doğrudan boyaya karıştırılarak kullanılan hazır haldeki boyalardır. Piyasada hazır olarak sunulan örnekleri ( %3’lük, %6’lık, %9’luk, %12’lik gibi) mevcuttur.

3. Sıvı şekilde (oksijenli sular): Daha çok dekolarasyon işleminde kullanılan hazır ürünlerdir. Bu ürünler de direk olarak kullanılırlar. ( %3’lük, %6’lık, %9’luk )

4. Perhidrol: Saç boyama işlemlerinde belirli dozajlarda saf su ile karıştırılarak kullanılır. Hidrojen peroksidin %30”luk çözeltisidir. Açıkta kalması halinde bozulabilir. Bu nedenle karanlık yerlerde, koyu renk şişelerde muhafaza edilmesi tavsiye edilir.

PAPATYA SUYU İLE SAÇ RENGİ AÇMA NASIL YAPILIR?

BURCA GÖRE SAÇ RENGİ SEÇİMİ

Bu içerik saç açıcı nasıl kullanılır, saç rengi nasıl açılır, açıcı nasıl kullanılır, perhidrol nasıl kullanılır, saç açma yöntemleri, saç rengi açma yöntemleri, peroksit ile saç açma, saç açıcılar nasıl kullanılır, saç açıcısı nasıl kullanılır, saç açıcı nasıl uygulanır, oksijen suyu saça nasıl uygulanır, saç açıcı kullanımı, oksijen suyu saça nasıl sürülür, boyalı saç rengini açma yöntemleri, oksijenli su saça nasıl sürülür, perhidrol saç, rENK AÇICI NASIL KULLANILIR, peroksit saç açıcı, siyah saç rengi nasıl açılır, oksijenli suyla saç nasıl açılır konularını barındırır.
Okunma: 28.747

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.