Romatizmaya iyi gelen bitkiler: İbrahim Saraçoğlu romatizma kürü ve bitkisel romatizma tedavisi

Romatizmaya iyi gelen bitkiler: İbrahim Saraçoğlu romatizma kürü ve bitkisel romatizma tedavisi

Romatizmaya bitkisel çözüm: Romatizmaya iyi gelen bitkiler nelerdir? Romatizma ağrıları için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu romatizma tedavisi ve romatoid artrit çözümü. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu lavanta bitkisinin romatizmaya bağlı romatoid artirit ağrılarına karşı etkili olduğunu bildirmektedir. Lavanta içerisinde bulunan etkin maddeler açısından prostaglandin inhibitörüdür. Ancak lavantanın etkisini gösterebilmesi için tip numarası düşük olan buğdaydan yapılan ürünlerden uzak durulması gerekmektedir. Fırınlarda üretilen ekmekler tip numarası düşük olan bu tarz buğday içermektedir ve lavantanın etkisini gösterebilmesi için bu ekmekler tüketilmemelidir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu prostaglandin artışının romatizma kaynaklı ağrıların da fazlalaşması anlamına geldiğini beyan etmektedir. Zaten bu nedenle, birçok romatizma ağrılarını azaltan ilaçların prostaglandin inhibitörü olduğuna dikkat çekmektedir.

Romatoid artirit ağrılarına için lavanta kürü tarifi1 tatlı kaşığı kadar lavanta (yani 2-3 gram) yaklaşık 1 su bardağı suyun içinde (150 ml) 10 dakika kısık ateşte demlenir. 10 dakikalık demlenme süresi dolduktan sonra ateşten indirilir ve ılıması için bir süre beklenir. Ilıdıktan sonra kullanıma hazır olan lavanta kürü yudum yudum içilmelidir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu romatizma ağrıları için hazırlanan bu lavanta kürünün 15 gün boyunca her gün akşam yemeklerinden en erken 2 saat sonra içilmesi gerektiğini söylemiştir. Ayrıca bu lavanta kürünün her gün mutlaka taze olarak hazırlanması gerektiğine ve damak tadına uygun olması açısından içerisine kesinlikle şeker veyahut başka maddeler katılmamasına dikkat çeken Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu 15 günlük ilk kür tamamlandıktan sonra şikayetlerin seyrine göre haftada 3-4 kez, akşam yemeklerinden en erken 2 saat sonra 1 bardak bu kürden içilmesini önermiştir.

Bu içerik romatizmaya iyi gelen bitkiler, eklem romatizmasına iyi gelen bitkiler, ibrahim saraçoğlu romatizmaya iyi gelen bitkiler, ibrahim saraçoğlu romatizma tedavisi, romatizmaya iyi gelen besinler, romatizmaya iyi gelen yiyecekler, romatizmaya iyi gelen kaplıcalar, ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu ankilozan spondilit kürü, romatizmaya iyi gelen bitki, romatizmal ağrılara iyi gelen bitkiler, romatizma bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, ankilozan spondilite iyi gelen bitkiler, romatizma bitkisel tedavi ahmet maranki, romatızma tedavısı ıbrahım saracoglu, romatizmaya iyi gelen bitki çayları, gebelikte lavanta kürü, ankilozan spondilit bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 20 Nis 2010 Okunma: 7.806
Benzer yazılar


1 yorum

  1. dilek

    hocam iyi günler benim eşimde agrılı romatızma var ankilozan spondilit nasıl bir kür uygulamamız gerek yardımcı olursanız sevinirim tesekkürler.

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.