Reflü belirtileri ve reflü bitkisel tedavisi

Reflü belirtileri ve reflü bitkisel tedavisi

Erişkinlerde görülen bir çeşit mide rahatsızlığı olan reflü temel manada mide asidinin yemek borusuna kaçması ve zamanla bu noktada oluşturduğu kasardır.

Reflü oldukça zorlu bir rahatsızlıktır. Bu sebeple dikkatli bir tedavi dönemi gerektirir. Bunun yanı sıra tanısı da yine uzman doktorlar tarafından hastanelerde gerçekleştirilmekte ve buna göre bir çözüm sunulmaktadır.


Yemeklerden sonra göğüs kafesinde oluşan ağrı, yediklerin sanki ağza geri gelir gibi olması, yutmada zorlanma, mide ağrısı ve nefes almada zorlanma gibi belirtileri olabilmektedir.

Öncelikli olarak hastalıktan korunmak ve tedavide başlangıç olarak sigara ve alkolden uzaklaşılması gereklidir. Bunun dışında yatmadan en az 3 saat önce yemek yememek, çok yemek yememek, kilo vermek, baş yukarda yatmak ve dar kıyafetler giymemek önemli noktalardır.

Bitkisel olarak bir çözüm sunmak gerekirse beyaz lahana ve sarı patatesten oluşan kürü tavsiye edebiliriz. Kürün yapımına gelirsek eğer sarı patateslerin ve beyaz lahananın çiğ olarak suyunu sıkmanız ve karıştırarak bir bardak içmeniz gerekecektir. Bardağın içine bir tatlı kaşığı zeytinyağı da eklemenizde fayda var.

Yukarıdaki bitkisel küre 3-4 hafta devam etmeniz durumunda mide yanmalarınız ve ağrılarınız azalacaktır.

1,5 tatlı kaşığı anason, 1 tatlı kaşığı rezene ve bir adet sarı leblebiyi peş peşe yedikten sonra, bir avuç leblebi yavaş yavaş tüketin. Bu noktada leblebi midede fazla suyu alacak diğer yediklerinizi ise gazı yok edeceklerdir. Bu dediğimizi yaptıktan sonra en az 30 dakika uyumayın ve kesinlikle dik olacak şekilde oturun. Daha sonra yattığınızda ise yüksek bir yastık kullanın. Bu sayede mide ağrınız hafifleyecektir.

MİDE ÜLSERİ NEDİR? MİDE ÜLSERİ BELİRTİLERİ NELERDİR?

MİDE ÜLSERİ BELİRTİLERİ NELERDİR?

MİDE ÜLSERİ TEDAVİSİ

Bu içerik reflü bitkisel tedavisi, reflü bitkisel tedavi, reflünün bitkisel tedavisi, reflü belirtileri, reflü belirtileri ve tedavisi, reflü belirtileri bitkisel tedavi, reflü tedavisi bitkisel, BİTKİSEL reflü tedavisi, reflü belirtileri tedavisi, reflü için bitkisel tedavi, reflü doğal tedavi, reflude bitkisel tedavi, reflü bitkisel çözüm, reflü doğal tedavisi, reflüye bitkisel tedavi, yutmakta zorlanıyorum konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 17 May 2010 Okunma: 7.072
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.