Rahim filmi nasıl çekilir? HSG testi nasıl yapılır?

Rahim filmi nasıl çekilir? HSG testi nasıl yapılır?

Rahim filmi çekimi (HSG testi): Rahim filmi nasıl çekilir? HSG testi kaç dakika sürer? Kısırlık şüphesi olan bayanlarda uygulanan temel işlemdir, bu işlem yapılmadan kısırlık konusunda herhangi bir teşhis konulamaz.

Bu işlem ile spermin yumurtalarla birleşmesini engelleyen tıkanıklar belli olur böylece rahimdeki anormaliler tespit edilerek gerekli teşhis konulur.


İşlemi uygulamak için kadın sırt üstü bir şekilde uzanarak bacaklarını kendine doğru çeker, doktor ise spekulumu vajinaya yerleştirir daha sonra ise o bölgeyi solüsyon yardımıyla temizledikten sonra rahim ağzını uygun pozisyona getirmek için çeker. Daha sonra ise katater rahim ağzına takılarak rahimlerden içeri sıvı verilerek tüplerdeki ve rahimdeki dağılması skopi ile incelenir. Ortalama işlem süresi 10 dakikadır.

HSG nedir? Rahim filmi çekimi nedir?

Rahim filmi çektirmek acıtır mı?

HSG filmi nasıl yorumlanır?

Rahim filmi ne zaman çekilir ve ücreti ne kadardır?

Rahim filmi sonrası neler olur?

Bu içerik rahim filmi nasıl çekilir, rahim filmi nasıl çekilir izle, rahim filmi nasıl çekilir video izle, hsg nasıl çekilir, 52 nasl ekilir, rahim filmi nasıl çekilir video, 52 nasıl çekilir, hsg video, hsg testi nasıl yapılır, RAHİM FİLMİ İZLE, hsg nasıl çekilir video izle, rahim filmi videosu izle, rahim filmi nasıl çekilir videosu izle, rahim filmi video, hsg nasıl çekilir videosu, hsg nasıl çekilir video, 52 nasıl çekilir video, hsg nasıl çekilir izle, rahim testi nasıl yapılır, rahim filmi konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 04 Ağu 2010 Okunma: 33.547
Benzer yazılar


2 yorum

  1. sevda

    bende cektiricem ama bir senedir korkudan çektiremiyorum

  2. ayla

    bendende istiyolar çok korkuyom anatılana göre çok zormuş

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.