Mavi göz makyajı: Mavi gözlüler için far seçimi

Göz rengine göre far seçimi ve göz makyajı önerileri.. Far seçimi göz makyajında en önemli unsurdur. Far rengini seçerken gözlerimiz için en uygun renklerle renklendirirsek, gözlerimizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmış oluruz. Göz rengine göre hangi renklerde far uygulanmalıdır?

Mavi göz makyajı

Renk paletinden turuncunun tonlarından renkler seçerek, mavi gözlerin doğal güzelliğini ortaya çıkarırsınız. Leatrice Eisemen “The Color Answer Book” isimli kitabında “Toprak renklerinden oluşan turuncu renk grubun, bejlerin ve çikolata kahverenginin dışında, mandalina rengi gibi daha canlı renk tonları da içerir” şeklinde bahsetmiştir. Göz şeklini belirginleştirmek için kahverengi kalemle gözlerinizin alt ve üst kenarlarını çizerek modeldeki görüntüyü elde edersiniz. Farı göz kapaklarınıza birkaç kez uygulayın ve derinlik vermek için, özellikle göz çizgisinde farı daha da belirgin olacak şekilde sürün. Gözlerinizi parlaklaştırmak için, patlıcan rengine çalan kahverengi ve mercan tonlarını da tercih edebilirsiniz. Füme rengi de mavi gözlere yakışır ve buğulu bir görüntü vermesini sağlar.

Bu içerik mavi göz makyajı, mavı goze makyaj, mavi gözlere makyaj, mavi gözlüler için göz makyajı, mavi göze nasıl makyaj yapılır, mavi göz makyaj, mavi göz farı konularını barındırır.
Okunma: 9.402

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.