Klomen tedavisi nedir? Klomen tedavisinin başarı oranı kaçtır?

Kısırlık sorunu olan bayanlarda yumurtalıkları uyararak, bayanların kısırlık sorunu aşmayı hedefleyen bir tedavi türüdür. Bu işlemin etkin maddesi klomifen sitrat’tır. Hipotalamusun gonadotropin salgılamasını normal standartlarına kavuşturarak hastayı bebek sahibi yapmayı amaçlayan bir uygulamadır.

Klomen ilaç tedavisinin başarı oranı

Bu tedavi türünü uygulayan bayanların ortalama %75’inde başarı yakalanmıştır. Ayrıca bunların %35’inde gebelik oluştuğu görülmüştür bunların %90’ı tek bebek %10 ise ikiz’dir. Tedaviden sonuç alınamazsa diğer tedavi yöntemleri tercih edilir.

Bu içerik klomen, klomen tedavisi, klomen nedir, klomenin faydaları, klomen fiyatı, klomen yan etkileri, klomenin zararları, klomenin etkisi ne kadar sürer, klomen tedavisi ne kadar sürer, klomen tedavisi kaç ay sürer, klomen ilacının faydaları, klomen fiyat, klomen yan etkileri nelerdir, klomenin yan etkileri, klomen faydaları, klomen tedavisi nasıl uygulanır, klomen tedavisi nedir, KLOMEN ZARARLARI, www gebelikvedogum net, klomen nasıl kullanılır konularını barındırır.
Okunma: 21.564

1 Yorum

  1. Hatice 08 Şubat 2014 @ 00:51

    Klomen kullandım ama hiç bir faydasını göremedim

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.