Klomen tedavisi nedir? Klomen tedavisinin başarı oranı kaçtır?

Klomen tedavisi nedir? Klomen tedavisinin başarı oranı kaçtır?

Kısırlık sorunu olan bayanlarda yumurtalıkları uyararak, bayanların kısırlık sorunu aşmayı hedefleyen bir tedavi türüdür. Bu işlemin etkin maddesi klomifen sitrat’tır. Hipotalamusun gonadotropin salgılamasını normal standartlarına kavuşturarak hastayı bebek sahibi yapmayı amaçlayan bir uygulamadır.

Klomen ilaç tedavisinin başarı oranı

Bu tedavi türünü uygulayan bayanların ortalama %75’inde başarı yakalanmıştır. Ayrıca bunların %35’inde gebelik oluştuğu görülmüştür bunların %90’ı tek bebek %10 ise ikiz’dir. Tedaviden sonuç alınamazsa diğer tedavi yöntemleri tercih edilir.

Bu içerik klomen, klomen tedavisi, klomen nedir, klomenin faydaları, klomen fiyatı, klomen yan etkileri, klomenin zararları, klomen ilacının faydaları, klomen tedavisi ne kadar sürer, klomenin etkisi ne kadar sürer, klomen tedavisi kaç ay sürer, klomen fiyat, klomen yan etkileri nelerdir, klomenin yan etkileri, klomen faydaları, klomen tedavisi nasıl uygulanır, KLOMEN ZARARLARI, klomen tedavisi nedir, www gebelikvedogum net, klomen nasıl kullanılır konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 02 Ağu 2010 Okunma: 19.114
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.