Karın şişliğinin nedenleri: Karın şişliğine ne iyi gelir? Karın şişliği nasıl giderilir?

Şişkinlik nasıl giderilir, nasıl geçer? Karın şişliği nedenleri nelerdir? Karın şişliği nasıl giderilir? Karnımızda oluşan şişkinliği ve yağlanmaları azaltmak için nelere dikkat etmemiz gerektiğini biliyor muydunuz?

İşte size kolayca şişen, yumuşamaya elverişli, yağ tutabilen hassas karın bölgemizi daha ince ve sıkı hale getirmek için yapmamız gereken şeyler:

Şişmeyi engelleyin

Karında mayalanma, yemek yerken yutulan havalar, stres, kabızlık, gazlı içecekler gibi birçok sebep karın ağrılarına sebep olduğu gibi karın şişkinliğine de sebep olabilir. Uygulayacağımız birkaç tedbirle bu gibi durumlardan kurtulmamızın olanağı var.

Yemek yerken acele etmeyin

Öncelikle yemek yerken sakin bir şekilde ağır ağır yememiz gerektiğini unutmayalım. Çünkü acelece yenen yemekler karnınızı bolca hava doldurmaktan ve şişirmekten başka bir işe yaramaz. Bu nedenle her lokmayı iyice çiğnemenizi ve bir öğünü yaklaşık yarım saatte bitirmenizi tavsiye ediyoruz.

Liflerin dozunu ayarlayın

Lif tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü lif, bağırsakların çalışmasını sağlıyor ve dolayısıyla iyi bir sindirim için şart. Bu nedenle tam tahıllı besinlerden, sebze ve meyvelerden tüketeceğiniz liflerin günde 25- 30 gram arasında olmasına özen göstermeniz iyi olacaktır.

Bu içerik karın şişliğine ne iyi gelir, karın şişmesine ne iyi gelir, menopozda karın şişliği, karın şişmesinin nedenleri, mide şişmesine ne iyi gelir, menopozda karın şismesi, mide şişliğine ne iyi gelir, kürtaj sonrası karında şişlik olurmu, menopozda şişkinlik nasıl giderilir, kurtajdan sonra karın sıslıgı, menopozda karın şişkinliği, menopozda karında şişkinlik, kürtajdan sonra karında şişlik olurmu, karın şişliği ne iyi gelir, karın şişmesi nasıl giderilir, menopoz karın şişliği yaparmı, ruyadadoganbebeyibaskasina, menopozda karinda sislik, menopozda karın neden şişer, menopozda karın nasıl eritilir konularını barındırır.
Okunma: 19.488

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.