Karın şişliğinin nedenleri: Karın şişliğine ne iyi gelir? Karın şişliği nasıl giderilir?

Şişkinlik nasıl giderilir, nasıl geçer? Karın şişliği nedenleri nelerdir? Karın şişliği nasıl giderilir? Karnımızda oluşan şişkinliği ve yağlanmaları azaltmak için nelere dikkat etmemiz gerektiğini biliyor muydunuz?

İşte size kolayca şişen, yumuşamaya elverişli, yağ tutabilen hassas karın bölgemizi daha ince ve sıkı hale getirmek için yapmamız gereken şeyler:

Şişmeyi engelleyin

Karında mayalanma, yemek yerken yutulan havalar, stres, kabızlık, gazlı içecekler gibi birçok sebep karın ağrılarına sebep olduğu gibi karın şişkinliğine de sebep olabilir. Uygulayacağımız birkaç tedbirle bu gibi durumlardan kurtulmamızın olanağı var.

Yemek yerken acele etmeyin

Öncelikle yemek yerken sakin bir şekilde ağır ağır yememiz gerektiğini unutmayalım. Çünkü acelece yenen yemekler karnınızı bolca hava doldurmaktan ve şişirmekten başka bir işe yaramaz. Bu nedenle her lokmayı iyice çiğnemenizi ve bir öğünü yaklaşık yarım saatte bitirmenizi tavsiye ediyoruz.

Liflerin dozunu ayarlayın

Lif tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü lif, bağırsakların çalışmasını sağlıyor ve dolayısıyla iyi bir sindirim için şart. Bu nedenle tam tahıllı besinlerden, sebze ve meyvelerden tüketeceğiniz liflerin günde 25- 30 gram arasında olmasına özen göstermeniz iyi olacaktır.

Bu içerik karın şişliğine ne iyi gelir, karın şişmesine ne iyi gelir, menopozda karın şişliği, karın şişmesinin nedenleri, mide şişmesine ne iyi gelir, menopozda karın şismesi, menopozda şişkinlik nasıl giderilir, mide şişliğine ne iyi gelir, kürtaj sonrası karında şişlik olurmu, kurtajdan sonra karın sıslıgı, menopozda karın şişkinliği, menopozda karında şişkinlik, karın şişliği ne iyi gelir, kürtajdan sonra karında şişlik olurmu, karın şişmesi nasıl giderilir, menepozda gobek şişermi, menepozda göbek nasıl eritilir, menopozda karın şişliği nasıl iner, menopozda karın şişliği olur mu, menepoz şişkinliği nasıl geçer konularını barındırır.
Okunma: 24.585

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.