Karın egzersizleri ve hareketleri: Karın şişliğine ne iyi gelir? Şişkinlik nasıl giderilir?

Karın şişliği için karın egzersizleri. Şişkinlik nasıl giderilir? Karın eritme ve göbek eritme hareketleri. Karın şişliğine ne iyi gelir? Karın şişliğinden nasıl kurtulurum? Karın yağlarını eritmek için evde kolaylıkla yapabileceğiniz etkili karın hareketleri. Şiş karın görüntüsünden kurtulmak ve karın yağlarını eritmek için dengeli ve düzenli beslenme, uygun bir diyet, spor ve egzersizler gereklidir. Yemeğe oturmadan önce bir bardak ılık limonlu su için ve gevşeyin. Yemeklerinizi her gün düzenli saatlerde, üç ana, üç ara öğün olarak, yavaş yavaş çiğneyerek, görme, koklama, tatma, dokunma gibi duyu organlarınızı kullanarak, acele etmeden, hafif müzik eşliğinde, iyi bir sindirimi engelleyen hararetli tartışmalardan uzak durarak ufak porsiyonlar halinde bitirin. Çok sık sakız çiğnemek, abur cubur besinler yemek de sindirim sisteminde rahatsızlığa yol açtığı gibi karnın şişmesine sebep olurlar. Aynı zamanda, çenenin sürekli hareket etmesi, birbiriyle bağlantı yapan sırt ve karna olumsuz etki yapar. Gün boyu dik durmaya çalışın. Baş, sırt ve omuzlarınızı gün boyu dik tutun. Dik yürümek sırt ağrılarını ve karnın çıkmasını önler. Çok yüksek topuklu ayakkabılar giymek de basenin öne doğru eğilmesine, sırt ağrısı ve karnın çıkmasına neden olurlar.

Yeni doğan çocuklar gibi karnınızla nefes almayı öğrenin. Bunun için halı veya düz bir zemin üzerine sırtüstü yatarak, ellerinizi kalçanıza dayayın, önce karnınızı sonra göğüs kafesinizi dışarı iterek, burnunuzla yavaş yavaş nefes almaya başlayın nefesinizi az tutarak birden verin.

Egzersizlere önce kısa seanslarla başlayıp sonra süreyi uzatabilirsiniz. İlk günlerde karın kaslarındaki zayıflıktan dolayı görülen yorgunluk ve ağrı hissi sizi endişelendirmesin. Yemekten hemen sonra egzersiz hareketleri yapmayın. Hazır mısınız? Dilerseniz egzersizlere başlayabilirsiniz.

Karın şişliğinin giderilmesi için egzersizler

• Önce sırtüstü yere uzanıp, kollarınızı yana doğru açın ve bacaklarınızı dizlerinizden karnınıza doğru bükün, önce sağ sonra da sol dizinizi kendinize doğru çekin bu egzersizi ilk gün 15 defa tekrarlayın.

• Sırtüstü yere uzanıp, ellerinizi başınızın altına koyarak gövdenizi yerden 30 cm kadar kaldırın. Bu pozisyonda 10 saniye kalıp gevşeyin.

• Yine sırtüstü yere uzanın, kollarınızı kalçalarınıza dayayın, dizlerinizi göğsünüze doğru çekin 10 saniye tutup bacaklarınızı yere düz olarak bırakın, önce sağ, sonra sol ayağınızı dik olarak karnınıza doğru getirin.

• Ayaklarınızı uzatarak, yere düz olarak oturun ve gövdenizi öne doğru eğerken, ayaklarınızı karnınıza doğru çekin (kayık duruşu).

• Ayaklarınızı uzattığınız pozisyona gelerek sağ dirseğinizi sol dirseğinize, sol dirseğinizi sağ dirseğinize belinizi kıvırarak değdirin. Sırtüstü uzanın, gövdenizi kaldırarak, kollarınızı düz olarak ayaklarınıza değdirin.

Hareketleri ilk gün 15 defa, diğer günlerde arttırarak devam edebilirsiniz. Bu hareketleri yapmayı alışkanlık haline getirerek, her gün yaparsanız göreceksiniz, hem karnınızdaki yağlarınız eriyerek kaslarınız sıkılaşacak, hem de ince bir bele sahip olacaksınız.

KARIN ŞİŞLİĞİNE NE İYİ GELİR?

ŞİŞKİNLİK NASIL GİDERİLİR?

Bu içerik sezeryan sonrası karın şişliği, karın şişliğine ne iyi gelir, sezeryan sonrası karın egzersizleri, doğum sonrası karın şişliği, karın şişliği nasıl giderilir, sezeryan karnı nasıl gider, karın şişliğini gidermek için, şişkinlik için ne yapmalı, doğumdan sonra karın şişliği, karın sisliginin giderilmesi, sezeryan göbeği nasıl gider, sezeryan sonrası karında şişlik, sezeryandan sonra karın şişliği, sezeryan sonrası egzersiz hareketleri, sezeryan göbeği eritme hareketleri, karında şişkinlik nasıl giderilir, doğumdan sonra karında şişlik, sezeryandan sonra karında şişlik, sezeryan sonrası şişlik, sezeryan sonrası göbek eritme hareketleri konularını barındırır.
Okunma: 22.400

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.