Kabızlığa ne iyi gelir? Kabızlık nasıl giderilir? Kabızlık için şifalı bitkiler

Kabızlığa iyi gelen yiyecekler nelerdir? Kabızlık nasıl geçer? Kabızlığın bitkisel tedavisi nasıl yapılır? Kabızlık nasıl giderilir? Kabızlığa iyi gelen bitkiler nelerdir? Kabızlığa iyi gelen bitkiler ve doğal çözümler.

Erik, pırasa, üzüm, kiraz, şalgam ve zeytinyağı kabızlığa iyi gelen bitkilerdir. Ayrıca kabızlığa doğal çözüm için şu önerilere de dikkat ediniz.

• Yemeklerden evvel elma yemek kabızlığa iyi gelir.

• Kuru erik kabızlığa doğal bir çözümdür. Bir miktar kuru eriği akşamdan sabaha kadar suda bekletin. Sabah kahvaltıdan önce bu erikleri yiyin, üzerine de suyunu için.

• Fesleğen bitkisinin tohumlarını uygun miktar suda kaynatıp içmek de kabızlık için faydalıdır.

• Frenk üzümü yaprakları hazırlanan çay kabızlığa yararlıdır.

• Gül yapraklarının dip kısımları kesilmeden hazırlanacak reçel de kabızlık tedavisi için etkilidir.

• Kabızlık sorunu olanlar için önerilen bir diğer bitki de ıspanaktır. Ispanak hazmı kolaylaştırarak kabızlığı önler.

• Keten, bağırsak cidarına etki ederek sindirimin hızlı olmasına vesile olur. Bu nedenle son derece etkili ve sağlıklı bir müshil ilacıdır. Vücutta herhangi bir tahribat yapmadan kabızlığı önler.

• Taze incir de kabızlığı gideren bitkilerdendir. Kuru incirler akşamdan suya konup yumuşatılarak sabah kahvaltıdan evvel yenirse bağırsakların faaliyetine yardımcı olur.

Bu içerik kabızlık nasıl geçer izle, kabızlık nasıl giderilır, çocuklarda kabızlık nasıl geçer, kabızlık için ne yapmalı, kabızlığa iyi gelen bitkiler, cocuklarda kabizliga ne iyi gelir, kabızlığa ne iyi gelir, bebeklerde kabızlığa iyi gelen bitkiler, kabızlık nasıl giderilir bitkisel, kabızlık nasıl geçer ne iyi gelir kabızlık tedavisi, cocuklarda kabizlik nasil giderilir, kab, kabızlığa iyi gelen çaylar, kuru erik kabızlık, kabızlığa iyi gelen bitki çayları konularını barındırır.
Okunma: 8.865

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. cemre 04 Haziran 2010 @ 16:12

    Deneyeceğim, bunlarda işe yaramazsa herkesin övdüğü dulcofibre kullanmayı düşünüyorum

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.