İdrarla gebelik testi nasıl yapılır? Gebelik testi sonuçları ve gebelik testi fiyatı

RESİMLİ evde idrarla gebelik testi nasıl yapılır? Gebelik testi ne zaman yapılır ve idrar ne kadar bekletilir? İdrar ile gebelik testi yapılmaı ve sonuçlarının yorumlanması.. Her gebelik testinin kendine ait özellikleri olabilir. Bu nedenle eczaneden test aldığınızda kullanma talimatını mutlaka okuyunuz.

Genel olarak teste kullanmak için alınması gereken idrar orta akım idrarıdır. Orta akım idrarı, idrarın başlangıcından biraz sonra gelen idrardır. Satın aldığınız testin kullanım şekline göre idrarınızı kaba koyarak damlalık ile damlatarak veya idrar kabına batırarak ya da idrarınızı yaparken testi idrarınıza tutarak testi uygulayabilirsiniz.

Gebelik testi ne zaman yapılır?

Satın aldığınız testin gebeliği tespit etmesi için embriyonun rahim içinde yerini almış olması gerekir bu sebepten daha sağlıklı sonuçlar almak için şüpheli ilişkiden 9 gün sonra bu testi uygulamanız tavsiye edilir. Fakat bu süreden daha geç sürede yerleşen gebeliklerde görülebilir bu tür gebeliklerde bu test sonuç vermeyecektir. Tavsiye edilen yöntem adet kanamasını beklemektir eğer gecikme olursa yeniden test yapılarak durum değerlendirilir.

İdrar gebelik testi öncesi ne kadar süre tutulmalıdır?

Testi yapmadan önce idrarınızı tutmanız gereken süre kısadır. Örneğin regl döneminiz 2 gün geciktiyse 4 saat idrarınızı tutup testi uygulamanız sonuç almanızı sağlayacaktır. Eğer 1 hafta gibi süreler geçmişse hiç tutmadan direk testi uygulayabilirsiniz.

Bu içerik gebelik testi nasıl yapılır izle, gebelik testi fiyatı, gebelik testi sonuçları resimli, gebelik testi fiyatları, gebelik testi nasıl yapılır resimli, gebelik testi fiyatlar, doğum testi nasıl yapılır, gebelik testi sonuçları, idrar testi sonuçları, gebelik testi resimli, resimli gebelik testi, gebelik testi fiyat, gebelik testi yapılışı, idrarda gebelik testi sonuçları, idrarla gebelik testi nasıl yapılır, gebelikvedogum net, www gebelikvedogum net konularını barındırır.
Okunma: 10.461

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.