Hamilelikte yapılmaması gerekenler

Hamilelikte antibiyotik, tüy dökücü krem, bronzlaştırıcı kremler, saç bakım losyonları kullanmak zararlımıdır? Gebelikte yapılmaması gereken şeyler, hamilelerin yapmaması gerekenler..

Akne (sivilce) tedavisinde alınan antibiyotiklerden kaçınmak gerekir. Eğer ilaç kullanmak gerekirse eritromisin adlı antibiyotik sadece ağrılı durumlarda kullanılmalıdır.

Akne tedavisinde benzilperoksid ve salisilik asidin günlük kullanmamak gerekir.

İçeriğinde Vitamin A ve retin–A ve retinoid gibi maddeler olan yüz kremleri kullanılmamalıdır.

Bu içeriğe sahip olan Roacuttane adlı krem kullanımı durumunda ciddi doğum anomalilerine neden olduğu belirlenmiştir.

İçeriğinde Alfa-hidroksi asid olan yüz bakım kremleri kullanılmamalıdır.

Tüy dökücü kremler kullanılmamalıdır.

Gebeliğin ilk üç ayı boyunca bronzlaştırıcı etkiye sahip kremlerin kullanılmaması tavsiye edilmemektedir fakat bebeğe zarara yoktur.

Saç bakım losyonları kullanımında anneye veya bebeğe bir zararı yoktur.

Konuyla ilgili olarak hamilelikte yapılmasında sakınca olmayan şeyleri öğrenmek için Hamilelikte oje, güneş kremi, saç boyası, nemlendirici kullanımı başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu içerik gebelikte tüy dökücü krem kullanımı, gebelikte tüy dökücü krem, gebelikte tüy temizliği, gebelikte yolculuk yapılırmı, gebelikte nescafe, gebelikte tüy dökücü krem kullanılırmı, ağır kaldırınca bebek düşermi, 17 haftalık bebek düşermi, gebeliğin ilk aylarında yapılması gerekenler, gebelikte antibiyotik kullanmanın zararları, gebelikte tüy sarartıcı krem kullanımı, gebeliğin son ayında yapılması gerekenler, gebelikte tüy dökücü kremler, anne adaylarınin yapması gerekenler, korkunca bebek düşermi, agir kaldirirsak bebek dusermi, tüp bebek gebeliginde tüy dökücü krem zararlimidir, 17 haftalık bebek düşer mi, ağırlık kaldırmakla çocuk düşermi, veet tüy dökücü krem gebelikte kullanılır mı konularını barındırır.
Okunma: 58.190

Benzer İçerikler

51 Yorum

  1. concon 17 Ekim 2010 @ 13:42

    merhaba arkadaşlar ben 9 aylık hamileyim ve çok zor hamile kaldm ama kaynanam bana hiç dikkat etmiyor sürekli bütün işleri bana bırakyor ve ben çok korkuyorum bebeğim zarar görecek diye görümcemde hamile ona daha çok yardım ediyor biz kaynanmla birlikte yaşıyoruz benim ilk bebeğim olacak görümcemin 7. oluyor sizce ben mi yanlış yapıyorum yoksa kaynanamı lütfen bana yazın arkaadaşlar

1 2

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.