Hamilelikte yapılmaması gerekenler

Hamilelikte yapılmaması gerekenler

Hamilelikte antibiyotik, tüy dökücü krem, bronzlaştırıcı kremler, saç bakım losyonları kullanmak zararlımıdır? Gebelikte yapılmaması gereken şeyler, hamilelerin yapmaması gerekenler..

Akne (sivilce) tedavisinde alınan antibiyotiklerden kaçınmak gerekir. Eğer ilaç kullanmak gerekirse eritromisin adlı antibiyotik sadece ağrılı durumlarda kullanılmalıdır.

Akne tedavisinde benzilperoksid ve salisilik asidin günlük kullanmamak gerekir.

İçeriğinde Vitamin A ve retin–A ve retinoid gibi maddeler olan yüz kremleri kullanılmamalıdır.


Bu içeriğe sahip olan Roacuttane adlı krem kullanımı durumunda ciddi doğum anomalilerine neden olduğu belirlenmiştir.

İçeriğinde Alfa-hidroksi asid olan yüz bakım kremleri kullanılmamalıdır.

Tüy dökücü kremler kullanılmamalıdır.

Gebeliğin ilk üç ayı boyunca bronzlaştırıcı etkiye sahip kremlerin kullanılmaması tavsiye edilmemektedir fakat bebeğe zarara yoktur.

Saç bakım losyonları kullanımında anneye veya bebeğe bir zararı yoktur.

Konuyla ilgili olarak hamilelikte yapılmasında sakınca olmayan şeyleri öğrenmek için Hamilelikte oje, güneş kremi, saç boyası, nemlendirici kullanımı başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu içerik gebelikte tüy dökücü krem kullanımı, gebelikte tüy dökücü krem, gebelikte tüy temizliği, gebelikte yolculuk yapılırmı, gebelikte tüy dökücü krem kullanılırmı, gebelikte nescafe, ağır kaldırınca bebek düşermi, 17 haftalık bebek düşermi, gebeliğin ilk aylarında yapılması gerekenler, gebelikte antibiyotik kullanmanın zararları, gebelikte tüy sarartıcı krem kullanımı, gebeliğin son ayında yapılması gerekenler, gebelikte tüy dökücü kremler, anne adaylarınin yapması gerekenler, ty sarartc kremleri gebeler kullanabilirmi, gebelikte ağır kaldırınca ne olur, ağır kaldırınca 5 aylık bebek, retin-a yazan çin kremi konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 20 Ağu 2008 Okunma: 57.778
Benzer yazılar


51 yorum

  1. concon

    merhaba arkadaşlar ben 9 aylık hamileyim ve çok zor hamile kaldm ama kaynanam bana hiç dikkat etmiyor sürekli bütün işleri bana bırakyor ve ben çok korkuyorum bebeğim zarar görecek diye görümcemde hamile ona daha çok yardım ediyor biz kaynanmla birlikte yaşıyoruz benim ilk bebeğim olacak görümcemin 7. oluyor sizce ben mi yanlış yapıyorum yoksa kaynanamı lütfen bana yazın arkaadaşlar

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.