Hamileliğin 2. ayında anne karnındaki bebek ne durumdadır?

Hamileliğin 2. ayında (4-8 haftalar arası) anne ve bebeğin durumu.. Bu ayda anne adayında hafif bulantılar başlar, bel ağrıları yaşayabilir. Özellikle bel ağrıları çok sık rastlanan şikayetlerdendir. İkinci ayda uykuya eğilim başlar, yani anne adayı sık sık uyumak ister. İştahsızlık oluşabilir, bazı besinlerden tiksinmeye başlayabilir.

Anne adayı gebeliğin 2. ayında sigara kokusu, parfüm kokusu gibi keskin kokulardan nefret etmeye başlar. Normalde sigara içen kadınlar bu dönemde sigaradan iyice soğurlar ve bu tabiki iyi birşeydir.

Anne adaylarında, bu ayda oluşan değişiklikler farklı olabilir. Mesela bazı anne adayları kaygı duyarken, bazıları duymazlar. Bazılarında bulantı, bel ağrıları görülürken diğer adaylarda görülmeyebilir. Bunlar önemli değildir, önemli olan bebeğin kalbinin attığının doktor tarafından ultrasonda görülmesi ve bebeğin sağlıklı gelişimidir.

Hamileliğin 2. ayında anne karnındaki bebeğin durumu nedir?

Bu ayda artık kalp atmaya ve organlar gelişmeye başlamıştır. Ultrasonda bebeğinizin kalbini attığını görebilirsiniz. Bebeğin kalbi yetişkinlere nazaran çok daha hızlı çarpar (dakikada 120-160 vuruş). Organ gelişimi olarak beyin gelişimi, kollar ve bacaklar taslak halinde gelişmeye ve iç organlar oluşmaya başlamıştır.

Bu içerik anne karnında 2 aylık bebek, 2 aylık gebelik, 2 aylık bebeğin anne karnındaki görüntüsü, 2 aylık bebek anne karnında, iki aylık bebek görüntüsü, 2 aylık bebek görüntüsü, 2 aylık gebelik görüntüsü, iki aylık gebelik, anne karnindaki 2 aylik bebek, 2 aylık bebek anne karnında neden ölür, ANNE KARNINDA İKİ AYLIK BEBEK, anne karnında 2 aylık bebek görüntüsü, anne karnında 2 aylık bebek görüntüleri, 2 aylık bebek anne karnında nasıl olur, iki aylık bebek anne karnında, gebeligin 2 ayı, 2 aylık anne karnındaki bebek, anne karnında 2 aylık bebeğin görünümü, anne karnında 2 aylık bebek gelişimi, 2aylik gebelik konularını barındırır.
Okunma: 89.996

Benzer İçerikler

102 Yorum

  1. mehtap 21 Temmuz 2014 @ 10:36

    Allahim olmayan herkese bebis versin
    Bende 6 haftalik hamileyim ama dusuk tehlikem var ben bebegimi kaybetmek istemiyorum cok alistim ona :(

  2. hatice 28 Ekim 2014 @ 10:10

    slm arkadaşlar ben 7 hafta 5 günlük gebeyim dün  doktora gittim bebeğinkalp atısının çok  yavaş  oldunu  söyledi  dkda 120 160 kez  atması gerekirden  40 50  atıyormuş  5 gün sonra  tekrar  gideceğim  ölümle  de sonuçlanabilir  demişti  sizce nasıl olur çok  korkuyorum dua edin 

1 2 3

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.