Göz altı morlukları nasıl geçer? Göz altı torbaları nasıl giderilir?

Bazı insanların gözlerinin altında, sanki bir darbe görmüş gibi mosmor bir hare oluşur. Kadının güzelliğine gölge düşüren bu morluklardan kurtulmak ise sizin elinizde. Bu koyu gölgeler kimi zaman gençlere de uğrar. Bunlarla baş etmek genellikle zordur. Bu lekelerin en yaygın nedeni; cildin zamanla incelmesi sonucunda kılcal damarların görünür hale gelmesidir. Güneş ışınları bu sorunu arttırır. İkinci bir neden; alerjiler veya yüksek ateşle seyreden hastalıklardır.

Alınabilecek önlemler

Bu koyu halkaları kısmen düzelten, artmasını önleyen bazı çareler var. Her şeyden önce, vücudunuzu susuz bırakmayın. Sonra son derece hassas olan göz çevresini güneşten koruyun, uykunuza özen gösterin, yüzünüzü soğuk su ile yıkayın, tuzu azaltın, bol bol balık, sebze ve meyve tüketin. Üzüm çekirdeği ekstresi, C vitamini ve diğer antioksidanlar kılcal damarların güçlenmesine ve cildin gelişmesine yardımcı olur. Bunları uygulayın.

Tedavi yöntemleri

Gözaltı morluklarına salatalık ya da patates halkalarının veya çay kompreslerinin iyi geldiğini çoğumuz biliyoruz. Size tavsiye bu malzemeleri poşetle değil, taze olarak ve buzdolabında soğutarak uygulayın. K ve C vitamini içeren göz çevresi kremleri kullanın.

SUNA DUMANKAYA GÖZ ALTI MORLUKLARI TEDAVİSİ

Bu içerik göz altı torbaları nasıl geçer, suna dumankaya göz altı torbaları nasıl giderilir, göz altı morlukları nasıl geçer suna dumankaya, gözaltı morlukları nasıl giderilir, göz altı halkaları nasıl giderilir, morluk nasıl geçer, diş eti morlukları nasıl geçer, göz morarması nasıl geçer, gözaltı torbaları nasıl geçer, darbe sonucu göz morarması nasıl geçer, göz morarması kaç günde geçer, diş eti morlukları neden olur, gözaltı torbaları nasıl giderilir konularını barındırır.
Okunma: 6.126

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.