Gebelikte kasık ağrısı ne zaman başlar? Gebelikte kasık ağrısına çözüm

Gebelik kasık ağrıları nedenleri ve çözümleri. Gebelikte kasık ağrıları ne zaman başlar? Gebelik döneminde doğum için düzenli olarak büyüme ve genişleme eğilimi gösteren rahim, karın boşluğunu dik tutan bağların bu gelişim sonucu aşırı derecede gerilmesine sebep olur. Bu gerilmeler ve bebeğin karın içerisindeki ani yer değiştirmelerini anne adayı kasık ve bel ağrısı olarak hisseder.

Anne adayı tarafından hissedilen hafif ölçüdeki bu ağrılar gebelik dönemi süresince son derece normal karşılanmalıdır. Öyle ki bu ağrıların aniden, sebepsiz yere durması veya ağrıların zıt yönde şiddetli artması, buna bağlı olarak da idrara eşlik eden yanma hissi gebeliğin gelişim evrelerinde belirli bir terslik olduğunun göstergesidir.

Gebelikte kasık ağrısı ne zaman başlar?

Hamilelikte kasıklarda ağrı, sancı ve batma gebeliğin daha ilk ayından itibaren başlayabilmektedir. Kasık ağrılarının çözümü ve tedavisi için hekiminize görünüz ve bilgi edinmek için aşağıdaki çözüm yollarını okuyunuz.

İlerleyen zamanlarda anne adayı karnında büyüyen cenin, omurilik alt yapısını bozarak yine aynı şekilde anne adayına ağrı hissi verebilir. Bel ve kasık ağrılarına karşın ayaklarınızı karın bölgenize doğru çekerek uzun süreli istirahat edebilirsiniz. Buna karşın anne adayı ağrılardan büyük ölçüde rahatsız oluyorsa, eczane ve tıbbi ürünler satan marketlerde, doktorunun da tavsiyesiyle vücuda fazladan magnezyum ve kalsiyum sağlayan ilaçlardan kullanabilir.

Bu içerik gebelikte kasık ağrısı, gebelikte kasık ağrıları, gebelikte kasık ağrısı olurmu, gebelikte kask ars, gebelikte kasıkta batma, gebelikte karın ağrısı, gebelikte kasık batması, gebelikte kasıklarda batma, gebelikte kasık sancısı, kasıklarda batma, gebelikde kasık ağrısı, gebelikte kasıklarda ağrı olurmu, kasıkta batma, gebelikte kasıklarda ağrı, sol kasıkta batma, gebelik kasık ağrısı, 17 haftalık gebelikte kasık ağrısı, GEBELİKTE BEL AĞRISI OLURMU, gebelikte kasıkta ağrı, gebelikte karın ağrısı olurmu konularını barındırır.
Okunma: 38.354

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Defne 05 Ağustos 2011 @ 22:13

    Bellim agriyo ne yapmam gerekiyo agrinin azalmasi icin

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.