Gebelikte cinsellik: Gebelikte cinsel ilişki zararlı mı? Gebelikte cinsel ilişki pozisyonları nasıl olmalı?

Gebelikte cinsellik: Gebelikte cinsel ilişki zararlı mı? Gebelikte cinsel ilişki pozisyonları nasıl olmalı?

Gebelikte cinsellik nasıl olmalı? Gebelikte cinsel ilişki zarlı mı? Gebelikte cinsel ilişki pozisyonları hangileridir? Gebelik dönemlerinde cinsel ilgi değişkendir. Erken belirtilerin başlaması halinde, cinsel ilgi azalır, 2. trimester’in devamında ilgi artarken, belirtilerin devamı dahilinde haz artmasına rağmen, anne adayındaki fiziksel değişimler ilgiyi yine azaltır. Bunun sebebi hamile bayanların gebelik dönemlerinde yaşadığı fizyolojik ve psikolojik değişimlerin kendini tedirgin haline bırakmasıdır. Hamilelik döneminde cinsel ilişkinin bebeğe ve anneye zarar vereceği şeklinde yorumlanması, çiftlerdeki genetik bozukluklar, erken doğum ve düşük şüphesi 1. trimesterdeki cinsel ilgiyi büyük ölçüde olumsuz yönde etkiler.


Halk arasında yanlış bilinen bir diğer düşünce ise cinsel ilişki esnasında erkek cinsel organının cenin ile temas etmesiyle, düşük veya erken doğum kuşkusudur. İlişki esnasında erkek cinsel organı cenine hiç bir şekilde temas etmez. Bebeğin içinde bulunduğu hamilelik kesesi ve kese içerisindeki sıvılar ani darbelere karşı cenini koruma altında tutarlar. Her ne kadar ilişki esnasında rahim kasılsa dahi, erken doğumu tetiklemez.

Gebelik süreci, sağlıklı giden bir hamilelikte cinsel ilişkiyi engelleyecek herhangi bir neden yoktur. Gebelik döneminde cinsel ilişkiyi yasaklayan durumlar ise şunlardır:

- Hamilelik kesesinin erken açılmış olması.

- Suyun erken geldiği durumlar.

- Vajinal kanama ya da rahim içi enfeksiyon.

- Erken doğum olasılığı.

- Hamileliğin son ayları.

- Cinsel ilişki partnerinin, bebeğe ve anneye ilişki esnasında geçebilecek ( Örneğin AİDS ) bir hastalık sahibi olması.

- Ceninin duruş şekli sebebiyle rahim ağzı kanalının kapattığı durumlar.

Bu içerik gebelikte cinsel ilişki pozisyonları video, gebelikte cinsel iliki pozisyonlar, cinsel pozisyonlar cinsel ilişki görüntüleri, gebelikte cinsel ilişki pozisyonları, gebelikte cinsel ilişki pozisyonları resimli, gebelikte cinsel ilişki pozisyonları video izle, pozisyonlar cinsel video, cinsel pozisyonlar görüntülü izle, gebelikte cinsel ilişki zararlı mı konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 17 Nis 2010 Okunma: 8.144
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.