Gebelik testleri: idrar testi nasıl uygulanır?

Gebelik testleri: idrar testi nasıl uygulanır?

İdrar ile gebelik testi, adet gecikmesi ve gebelik başlangıcı.. Gebelik testi nasıl yapılır? İdrar testi hakkında temel bilgiler..

Gebelik durumunuzu erken öğrenmeniz gebelik bakımlarınıza erken başlamanızı sağlayacağı için faydalıdır. Bu yüzden adet gecikmesi yaşadığınızda vakit kaybetmeden gebelik testi yaptırmalısınız. Vücutta gebelik oluşunca, gebelik ile ilgili bazı hormonlar salgılanır. Gebeliğe özgü bu hormonlar kadının adet döngüsünü doğuma kadar kesintiye uğratır.


Kanda ve idrarda bu hormonların tespiti ile gebelik durumu anlaşılabilir. Kandaki gebelik hormonları henüz bir adet gecikmesi olmadan da gebeliği gösterebilir.

İdrardaki hormonlar ise ancak 7-10 günlük bir gecikmeden sonra tespit edilebilir. Bu yüzden eczanelerde satılan ve kadının evde tek başına uygulayabileceği gebelik testi negatif sonuç verse bile hekimlerini bu konuda bilgilendirmeliler ve hekimlerinin tavsiyelerine uymalıdırlar. Ayrıca laboratuardaki gebelik testleri, eczanelerde satılan testlere göre daha kesin sonuçlar verir.

Bu içerik gebelik testi nasıl uygulanır, gebelik testi nasıl yapılır izle, gebelik testi nasıl yapılır, gebelik testi nasıl yapılır video, nova gebelik testi, nova gebelik testi kullanımı, doğum testi nasıl yapılır, idrar testi nasıl yapılır, wondfo gebelik testi, gebelik testi idrar konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 20 Ağu 2008 Okunma: 14.727
Benzer yazılar


4 yorum

 1. sena

  gebelik testi nasıl yapılır yardımcı olursanız çok tşk ederim

 2. angel

  sena hanım gebelik testi ilk önce ilk idrarını yapıyoruz sonra ikinci idrarını bir pet bardağın içine yap gebelik testinde küçük yuvarlak yere 3-4 damla damlatın 5-10 dakika bekleyin ve belli olucaktır.

 3. arzu

  ben gebelik testi yaptırmıştım ama 1,çizgi net 2,çizgi belirsiz çıkmıştı ama ilk bebegimdi nasip olmadı düşürdüm kürtaj oldum eşime kaynanama söyledim kan testi yaptıralım dedim daha erken dedi sinir oldum napıyım birlikte oturuyoruz 3,aya yaklaştım napıyım kızlar yardım edinnnnnnn bana

 4. hasret

  ya yardim ederseniz sevinirim.ben reglimden tam 11 gün gecti ama hala olmadim hasta.bugün test yaptim iki cizgi cikti biri pembe biride mor gibi,ama bu testlere ne kadar güvenilirki yrn doktora gidecem ama sabredemiyorum lütfen cvp yazin

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.