Gebelik testi çeşitleri: Gebelik testi ne zaman yapılır? Hani test güvenilirdir?

Gebelik testi çeşitleri ve gebelik testlerin doğruluğu. Hangi gebelik testi ne kadar güvenilirdir ve hangi gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?

İdrar testleri

Gebelik tespiti için yapılan idrar testi cinsel münasebetten kısa bir süre sonuç vermez, en doğru sonucu almak için adet gecikmesi gerekir yani özetleyecek olursak cinsel ilişki yaşadığınız tarihten 14 gün sonra uygulamanız gerekir.

Genel olarak hamilelik şüphesi olan bayanlar eczaneden temin ettikleri gebelik testlerini kullanır bu yöntem ucuz ve pratik bir yöntemdir. Ayrıca sonucu sadece testi uygulayan kişi bildiği için özeldir.

Bu gebelik testleri genel olarak doğru sonuç verse de bazen yanıltıcı sonuçlar verebilir. Hatta verdiği sonuçlar yüzünden kişilerin çeşitli travmalar yaşamasına sebep olabilir. Misal bir bayan hamile olmadığı halde testin hamile gösterdiği için sevinçle kendini bu duruma hazırlaması.

İdrar ile evde yapılan gebelik testi hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayın: İdrarla gebelik testi nasıl yapılır, sonuçları nasıl yorumlanır? Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?

Bu içerik gebelık testı cesıtlerı, gebelik test çeşitleri, hangi gebelik testi iyi, gebelik testleri çeşitleri konularını barındırır.
Okunma: 4.536

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.