Düşük yapma: düşük nasıl anlaşılır?

Düşük olduğunu nasıl anlarız, nasıl anlaşılır, düşük yapmak nedir, düşük yapan kadında neler olur? Belirtileri ve teşhisi..

Ultrasonografide bebek ve kalp atımları görülüyorken rahim ağzında açılma yok ve ağrısız kanamalar oluyorsa düşük tehdidi tanısı konur.

Vajinal kanama şikâyeti olan gebede spekulum incelemesi yapılarak kanamanın rahimden mi geldiğini tespit edilmelidir. Rahim ağzındaki yaralar, iltihaplanmalarda bazen kanamalara yol açabilmektedir.

Kanamalar genelde kahverenginden, parlak kırmızıya doğru renklerde olabilir ve genelde kanamanın miktarı azdır.

Parlak kırmızı renk taze yeni kanamayı, koyu kahverengi renk ise daha erken dönemde olup kesilen eski kanama olarak düşünülür. Kanamanın miktarı çok ve rengi parlak kırmızı ise düşük riski yüksektir.

Şu makaleler de ilginizi çekebilir: Düşük ve düşük yapma sebepleri ve Düşük tedavisi: düşük için bir ilaç varmıdır?

Bu içerik düşük nasıl anlaşılır, düşük nasıl olur, düşük yapmak, düşük yapma, düşük nasıl belli olur, Dusuk yapma belirtileri, düşük nasıl yapılır, düşük olduğu nasıl anlaşılır, bebeğin düştüğünü nasıl anlarız, düşük yapmanın belirtileri, düşük yapma yöntemleri, düşük yapmak nasıl anlaşılır, nasıl düşük yapılır, düşük yapmanın yolları, düşük olduğunu nasıl anlarız, düşük olduğunu nasıl anlarım, düşük tehlikesi nasıl anlaşılır, düşük bebek nasıl anlaşılır, bebek düştüğünü nasıl anlarız, düşük nasıl gerçekleşir konularını barındırır.
Okunma: 130.936

Benzer İçerikler

52 Yorum

  1. pınar 28 Ekim 2010 @ 05:22

    bir ay önce 15 gün boyunca kanamam oldu. adet düzensizliğim ve polikistik overli oldğum için dr geç gittim. dr düşük başladığını ve bir sonraki regli dönemimde tekrar gitmem gerektiğini söyledi.şimdi regli olmayı bekliyorum.size tavsiyem ne olursa olsun doktorunuza güvenin ve herne olursa olsun doğru bilgiyi onlardan alacağımızı unutmayın.biliyorsunuz ki sağlıkla oyun olmaz.

  2. Anonim 03 Ocak 2011 @ 22:53

    Ben 5 haftalık hamileyim ama bugün hafif damla şeklinde kanamam oldu sonra küçük parça geldi ağrım sızım yok. aksam test yaptım idrarda net iki çizgi cıktı. acaba düştümü yoksa üstüne adet mi oldum? herkese Allahım hayırlı evlatlar nasip etsin.

1 2

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.