Doğum sonrası beslenme nasıl olmalı? Lohusalıkta beslenme ve anne sütünü artıran yiyecekler

Lohusalık döneminde beslenme nasıl olmalı? Doğum sonrası beslenme önerileri nelerdir? Anne sütü nasıl arttırılır? Anne sütünü artırmanın yolları. Kalsiyum ve demir yönünden zengin besinler tercih edilmeli fakat kalori açısından yüksek besinlerden de uzak durulmalıdır. Sıvı tüketimine önem verilmeli ve sağlıklı bir emzirme dönemi geçirebilmek için diyet yapılmamalıdır. Vitamin açısından zengin olan sebze ve meyveler tercih edilmelidir.

İçeriğinde katkı maddesi bulunan gıdalardan da uzak durulmalıdır. Yemekler de ise iyotlu tuz kullanılmalıdır. Kansızlığa neden olduğu için çay tüketiminin asgari seviyeye indirilmesi ve çay yerine taze sıkılmış meyve sularının tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Bebeğin emme sürecinin sağlıklı olarak geçirilmesi için annenin formda kalma kaygısını en az seviyeye indirmesinde yarar vardır.

Anne sütünü arttırmak için yapılabilecekler

Annelerin korkulu rüyası haline gelen süt yetersizliğinin önüne geçmek için tahin helvası, üzüm ve dut gibi besinler yemek ve bol miktarda su içmek yeterli olacaktır.

LOHUSALIK DÖNEMİ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN!

Bu içerik lohusalıkta beslenme, lohusalkta beslenme, lohusalıkta beslenme nasıl olmalı, lohusalikta sut yapan yiyecekler, lohusalıkta gaz yapan yiyecekler konularını barındırır.
Okunma: 6.384

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.