Doğum öncesi belirtiler nelerdir?

Doğumun belirtileri, doğum nasıl başlar, doğumdan önce hamile (gebe) kadında hangi değişiklikler olur?

Doğum her gebe için farklı ve özel bir durum olur. Her gebe için değişik şekillerde olduğu gibi aynı kadının farklı doğumları da birbirinden farklı olmaktadır. Bu sebepten dolayı doğum öncesi belirtiler ve doğumun başlangıç belirtileri standart değildir.

Bebeğin aşağı doğru inmesi ve yerleşmesi:

Doğum yaklaşıyorken bebeğin kafası doğum kanalının bulunduğu yere doğru iner, böylece göğüs kafesine olan baskı da azalmış olur. Dolayısıyla mesane üzerinde ki baskıda artacaktır.
Eğer ilk doğum yapılıyorsa genellikle son ay içinde bebek doğum kanalına inmeye başlayacaktır. Sonraki doğum süreçlerinde ise doğum başlayıncaya kadar bu fark edilmeyebilir.

Rahim ağzındaki belirtiler:

Rahim çıkışında bulunan ve burayı tıkayan sümüksü tıkaç ilk kasılmadan 1-2 hafta kadar önce atılabilir. Bu tıkaç doğum başladığında da atılabilir. Bu tıkacın atılması nişan gelmesi olarak ifade edilmektedir.

Kalça girimi ve makatta artan basınç hissi:

Genelde ikinci ve sonraki gebeliklerde belirgindir. Uzun süre ayakta kalındığında basınç hissi artmaktadır.

Diğer belirtiler:

Vaginal akıntı koyulaşmakta ve çoğalmaktadır.
Son ay kilo alımı yavaşlayabilir ve hatta durabilir.
İshal olunabilir.
Enerji artışı görülebilir.

Bu içerik dogum belirtileri nelerdir, dogum oncesi belirtiler, lepistes doğum belirtileri, doğum belirtileri ishal, lepistes doğumu nasıl anlaşılır, doğum öncesi ishal, bebeğin aşağı indiği nasıl anlaşılır, dogum öncesi belirtileri, doğumdan önce ishal, lepistes doğum öncesi, doğumun belirtileri nelerdir, lepistes doğum öncesi hareketleri, bebegin dogum kanalina inmesi, bebeğin aşağı inmesi nasıl anlaşılır, lepistesin doğum belirtileri konularını barındırır.
Okunma: 13.840

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.