Diş beyazlatma fiyat: Diş beyazlatma yöntemleri ücreti

Hangi diş beyazlatma yöntemi kaç para? Diş beyazlatma yolları ve fiyatları hakkında bilgiler. Beyazlatma işlemi, özel olarak hazırlanmış bir jelin dişlerin üzerine sürülmesi ve çoğunlukla bir ışık kaynağı  kullanılarak bu reaksiyonun hızlandırılması şeklinde olur. Kullanılan maddeler oksijen açığa çıkarır. Dişlerde renkleşmeye sebep olan maddeler renksiz substanslar ile yer değiştirir ve beyazlama meydana gelir.

Eğer niyetiniz dişlerinizdeki renk bozukluğunu gidermek ise bu sayede sadece birkaç gün içerisinde istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Dişlerde renk bozukluğu çok farklı sebeplere dayanır:

Çevresel faktörler: Fırçalama eksikliği, dişin travmaya maruz kalması, diş yüzeyindeki bakteri plağı, çay-kahve-kırmızı şarap gibi renklendirici besinler, diyete bağlı kromojenler.

Önceki diş tedavileri: Amalgam dolgulara bağlı renkleşmeler ve kanal tedavileri.

Genetik faktörler: genetik etkenlerden ötürü diş renginin koyu olması, amelogenezis imperfekta-dentinogenezis imperfekta-florozis gibi diş dokusu hastalıkları ve çocukluk döneminde kullanılan antibiyotikler.

Mesleki nedenler: Metalik tuzlara maruz kalmak.

Teşhis ve tanı yöntemleri

Beyazlatma işlemi yapılması için, beyazlatma uygulanacak dişlerinizde herhangi bir çürük, dişlerde aşınma, dişeti iltihabı, dişeti çekilmesi olmamalıdır. Bu nedenle önce dişlerde gerekli bütün tedaviler yapılır, daha sonra beyazlatma işlemine geçilir. Dişlerde hangi tip beyazlatmanın uygulanacağını belirlemek için beyazlatma işlemi öncesinde renkleşmenin nedeninin tanısı konulmalıdır.

Bu içerik diş temizletme fiyatları, diş temizlenme ücreti, hospitadent fiyatlari, diş taşı temizleme ücreti 2011, diş beyazlatma fiyatları 2011, diş beyazlatma fiyatları 2010, diş temizletme ücreti, diş temizletme fiyatı, diş temizleme fiyatları, diş temizleme ücreti, diş beyazlatma ücreti, diş taşı temizleme ücreti, diş beyazlatma ücreti ne kadar, diş beyazlatma fiyatları, diş temizleme fiyatları 2011, diş taşı temizleme ücreti 2010 konularını barındırır.
Okunma: 7.222

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.