Çörek otunun faydaları – Çörek otu yağı nasıl kullanılır? Çörek otu yağının faydaları nelerdir

Çörek otunun ve çörek otu yağının faydaları nelerdir? Çörek otu yağı nasıl kullanılır? Çörek otu nerdeyse her derde deva diyebiliriz. Başlıca faydaları ise şunlardır: Bağışıklık sisteminizde bir düzensizlik varsa bunu giderir. Bedeninize dinçlik ve kuvvet verir. Alerji ve romatizma tedavisinde kullanılır. Hazmı kolaylaştırır ve mide ile bağırsak gazlarını giderir. Kokusunun baş ağrılarını tedavi etkisi vardır ve çörek otunun suyu da sivilcelere iyi gelir.

Pek çok faydası olan çörek otunun fiyatı da oldukça uygun. Baharatçılardan ve aktarlardan rahatlıkla temin edebileceğiniz çörek otunun bir kilogramı 10-15 TL arasında.

Çörek otu yağı neye iyi gelir?

Astım ve bronşiyal problemler: Kahvenin içine bir çay kaşığı çörek otu yağı karıştırın ve bu karışımı günde iki defa için. Bunun yanı sıra, çörek otu yağı ile göğsünüzü her gece ovun ve kaynar su içindeki çörek otu yağının buharını nefesinizle içinize çekin.

Sırt ağrısı ve romatizmal problemler: Az bir miktardaki çörek otu yağını hafifçe ısıtın ve daha sonra romatizmalı olan yerinize yoğun bir şekilde sıvazlama yöntemiyle uygulayın. Bu da fayda veren bir kullanım şeklidir.

İshal: Bir çay kaşığı çörek otu yağını bir fincan yoğurt ile karıştırın ve belirtiler kayboluncaya kadar karışımdan günde iki defa için.

Grip ve soğuk algınlığı: Her bir burun deliğine 3-4 damla çörek otu yağı damlatırsanız bu hem burun tıkanıklığınıza hem de soğuk algınlığınıza iyi gelecektir.

Saç problemleri: Saçlarınızın erken beyazlamasını önlemek mi istiyorsunuz o zaman çörek otu yağı ile düzenli bir şekilde saçlarınıza masaj yapın diyoruz.

Baş ağrısı: Alın ve kulaklara yakın yüz kısımlarınızı çörek otu yağı ile ovun ve başınızı bandajlayın. Bununla birlikte bir çay kaşığı çörek otunu kahvaltıdan önce yemenizi tavsiye ediyoruz.

Sağlıklı cilt: Bir çorba kaşığı zeytinyağı Bir çorba kaşığı çörek otu yağını karıştırın. Bu karışım ile yüzünüzü en az bir saat ovun ve daha sonra sabunla yıkayıp durulayın.

Yüksek tansiyon: Her sabah kahvaltı yapmadan önce iki diş sarımsakla beraber içmeyi dilediğiniz bir içeceğe bir çay kaşığı çörek otu yağı karıştırarak için. Bununla birlikte bütün vücudunuzu çörek otu yağı ile ovun ve üç günde bir kez 1,5 saat güneşte kalın. Bu işlemlere bir ay boyunca devam etmek sonuç verecektir.

Uyku bozukluğu: Balla karıştırılmış herhangi bir sıcak içeceğe bir çay kaşığı çörek otu yağı ekleyin ve akşamları içmeye devam edin.

Çörek otu nasıl kullanılır?

Şeker hastalığı

Hindistan’da şeker hastalığına karşı yaygı bir şekilde kullanılan karışım şöyle hazırlanır: Bir fincan su teresi veya hardal tohumu, bir fincan bütün çörek otu, yarım fincan nar kabuğu ve yarım fincan şahtere otu karıştırılır ve mikserden geçirilerek toz haline getirilir. Her gün kahvaltıdan önce bir çay kaşığı çörek otu yağı ile birlikte bir çay kaşığı karışım bir ay boyunca alınmalıdır.

Saman nezlesi

Bir yemek kaşığı çörek otunu bir bardak limon suyuna karıştırıp hastalık belirtileri kayboluncaya kadar günde iki kez için.

Bu içerik çörek otu yağının faydaları, corekotu yağının faydaları, çörek otu yağı nasıl yapılır, cörek otu yagi faydalari, corek otu yagi nasil kullanilir, çörek otunun faydaları, ziya efendi çörek otu yağı, cörek otu yagi, , qara corek otu yagi, çörekotu yağı faydaları, qaracorekotu, çörek otunun asmaya xeyri, corekotu yaqinin xeyiri, her gun qaracorekotu udmanin faydalari, qarazire yağının qaraciyere faydaları, zire yaginin xeyri konularını barındırır.
Okunma: 13.667

Benzer İçerikler

2 Yorum

  1. Fatime 15 Mart 2014 @ 19:28

    Çörek otu yağı ve çörek otu aynimi? Ve çörek otu neler için sağlıklı?

  2. Dürdane 13 Haziran 2015 @ 12:21

    Miomam var cörek otundan istifade xeyir edirmi

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.