Cinsel ilişkide ağrı, acı ve cinsel ilişkide yanma nedenleri

Cinsel ilişkide ağrı, acı ve cinsel ilişkide yanma nedenleri

Cinsel ilişkide ağrı ve yanma nedenleri nelerdir? Cinsel ilişki sırasında acı ve ağrının nedenleri. Vajinismus dışında kalan nedenlerle cinsel ilişkide ortaya çıkan ağrı durumudur. Uzun süre devam etmesi istek azalması gibi sorunları da beraberinde getirebilir.

En çok ve sık görülen kadın sağlığı problemlerinden birisidir. Kadınların üçte ikisi hayatlarının bir döneminde bu hastalığı geçirirler. Genel ya da eşe bağlı özel olabileceği gibi, ilk ilişkiden itibaren görülebilir ya da sonradan da ortaya çıkabilir. Sonradan gelişenler daha çok ilk ilişkiden on yıl kadar sonra ortaya çıkarlar. Hem psikolojik hem de fiziksel nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabileceğinden dikkatli değerlendirilmesi gerekmektedir.


Cinsel ilişkide ağrı nedenleri: Cinsel ilişki sırasında neden ağrı ve acı olur?

En önemli nedenleri arasında o bölgenin kronik enfeksiyonları gelmektedir. Diğer sebepleri ise: vajinanın iltihapları, ilişkiye hazır olmadan yani yeterince ıslanma olmadan başlanması nedeniyle ortaya çıkan tahriş, kalın kızlık zarının olması, menopozda ortaya çıkan vajina dokusunun zayıflaması, kalın kızlık zarının olması diye sıralayabiliriz. Bunların yanında; doğuştan kısa vajina olması, rahmin en iç tabakasının rahmin dış tabakalarında veya rahim dışı bir bölgede de bulunması endometriozis, idrar kesesi enfeksiyonları, kronik iltihaplar, barsak hastalıkları, üreme organlarında sarkma, kalça kemik çatısının içinde kitleler olması da bahis konusu olabilir. Yine cinsellikle ilgili çocukluktan gelen olumsuz önyargılar, cinsel taciz öyküsü, ilişkiyle ilgili olumsuzluklar, cinsel doyum esnasında ortaya çıkan rahim kasılmaları da ağrı sebepleri olabilir. Yani ağrı sebepleri fiziksel olabileceği gibi psikolojik bir durum da içerebilir.

VAJİNİSMUS NEDİR? NEDEN OLUR? NASIL TEDAVİ EDİLİR?

VAJİNİSMUS TEDAVİSİNDE ÖNERİLMEYEN YÖNTEMLER NELERDİR?

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ: VAJİNİSMUS TEDAVİ YÖNTEMLERİ NELERDİR?

VAJİNİSMUS NEDENLERİ: VAJİNİSMUS NEDEN OLUR?

VAJİNİSMUS NE ZAMAN OLUR?

Bu içerik cinsel ilişkide yanma, ilişkide yanma, ilişkiden sonra yanma, ilişki sırasında yanma, cinsel ilişki sırasında yanma, ilişki sonrası yanma, cinsel ilişki sonrası yanma, ilişki sırasında yanma neden olur, ilişkiden sonra yanma neden olur, cinsel iliskiden sonra yanma, ilişki sırasında acı ve yanma, ilişki esnasında yanma, ilişki sonrası yanma neden olur, cinsel ilişki sırasında yanma neden olur, ilişki sırasında yanma nedenleri, cinsel ilişkide yanma neden olur, cinsel ilişkide acı, cinsellikte yanma, ilişkide yanma neden olur, ilişki sırasında yanma ve acı konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 25 Nis 2010 Okunma: 38.828
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.