Çillere bitkisel çözüm: Çil nasıl geçer? Çillerden kurtulmanın yolları

Çillerden kurtulmanın doğal yolları. Çiller nasıl geçer? Çillere bitkisel çözüm yolu. Çillerden kurtulmak için uygulayabileceğiniz ilk bitkisel kür: Rendelenmiş bayır turpu, suyun içinde 10 dakika boyunca pişirilir ve sıkılır. Yarım kahve fincanı limon suyu, 1 bardak süt ve yumurtanın akıyla birlikte çırpılır. Pirinç unu ilave edilerek krem kıvamına gelinceye kadar badem yağı ile karıştırılır ve tüm karışım çilli bölgelere sürülüp bir süre bekletilir.

Çillerden kurtulmak için bir diğer maske tarifi de şudur: 2 avuç kadar badem içi dövülerek toz haline getirilir. Bu badem tozuna 1 çorba kaşığı süzme bal ve yumurta akı çırpılmadan ilave edilerek krem kıvamına gelinceye kadar gül suyu ilave edilir. Hazırlanan bu maske yüzdeki çilleri ve sivilceleri gidermektedir.

Bu içerik çillere bitkisel çözüm, çillere kesin çözüm, çiller doğal yolla nasıl geçer, yüzdeki çillere kesin çözüm, çiller nasıl geçer bitkisel çözüm, çiller nasıl geçer bitkisel, yüzdeki çillere bitkisel çözümler konularını barındırır.
Okunma: 6.859

Benzer İçerikler

4 Yorum

 1. Fazilet 08 Kasım 2010 @ 15:27

  Çillerin geçmesi için başka neler yapılması gerekir?

 2. ipekk 05 Ağustos 2011 @ 13:33

  gerçekten çilleri geçen kimse yok mu ya. bu bitkisel çözümler işe yarıyor mu kullanan varsa lütfen yazsın ben pembe maske kullandım işe yaramadı artık doğal yöntem bulmak istiyorum kesin çözüm olarak.

 3. tuba 27 Ağustos 2013 @ 17:43

  aynen bendede çok çil var daha evde yapılabilecek doğal yöntemler yok mu?

 4. gamze 10 Kasım 2014 @ 15:11

  başka çözüm

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.