Boş gebelik (su gebeliği) nedir, tedavisi nasıldır?

Boş gebelik (su gebeliği) nedir, tedavisi nasıldır?

Boş gebelik ve su gebeliği nedir, ne demektir, tedavisi nasıldır? Su gebeliği durumunda ne yapılması gerekir?

Halk arasında su gebeliği olarak isimlendirilir. Ultrasonografide kalp atışları görülür fakat gebelik kesesi boştur.

Boş gebelikte yanlış bilinen bir bilgi ise, yumurtlama zamanı gecikmiş olan kadınlardaki çok erken gebeliği ayırt etmek çok önemlidir. Eğer ultrasonda yolk sac görülür ise büyük bir ihtimalle bu erken bir gebeliktir.


Yolk sac kesesinin varlığı boş gebelik olmadığının en önemli kanıtıdır.

Boş gebelik şüphesi duyulan anne adaylarında 1-2 hafta ara ile ultrasonografi kontrolü yapılmalıdır.

Boş gebeliğin (su gebeliği) belirtileri, sebepleri ve tedavisi başlıklı yazımız da boş gebelik ile alakalıdır ve size yararlı olabilir.

Bu içerik boş gebelik nedir, boş gebelik tedavisi, su gebeliği, boş gebelik kürtaj videosu, boş kese belirtileri, yolk sac kesesi, boş gebelikte kürtaj videoları, boş gebelikte kürtaj video, boş gebelikte gorunum nasıldır, yolk sac olup gebelik belirtisi olmayanlar konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 24 Ağu 2008 Okunma: 11.157
Benzer yazılar


2 yorum

  1. Anonim

    bebek yoksa kalp atışı nasıl duyulsun ne saçma !!.

  2. funda

    7 haftalık gebeyim 6 haftalıkken az miktarda kanama lekelenme başladı düşük tehdidi var dendi 1 haftadır yatıyor ve düşük önleyici hap kullanıyorum 3 kere beta kontrolü yapıldı ilki yedibin küsür ikincisi dokuzbin küsür üçüncü sekizbin küsür çıktı ultrasyonda kese var bebek yok denildi kürtaj olacakmışım kafam allak bullak beta kontrolüne devammı etmeliyim kürtajmı olmalıyım ya yanlış hesaplama yapıldıysa

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.