Bebeğin cinsiyeti ne zaman anlaşılır, hareketleri ne zaman başlar?

Bebek hareketleri ne zaman başlar, bebeğin cinsiyeti hangi tarihte anlaşılır, anne karnındaki bebeğin hareketleri neye benzer? Bebeğin cinsiyetini belirleyen bilimsel faktörler ve ultrasonla bebeğin cinsiyetinin anlaşılma zamanı..

Daha önce doğum yapmış olan kadınlar bu konuda tecrübeli olduklarından genelde 16. hafta civarında bebeğin hareket ettiğini hissedebilirlerken ilk hamileliğini yaşayan kadınlar 19. veya 20. haftalarda bu his ile tanışırlar. Kadınlar bu haftalardaki bebeğin hareketlerini içlerindeki bir kuşun kanat çırpmasına benzetirler.
Gerçekte bebeğin cinsiyeti döllenme esnasında oluştuğundan döllenme esnasında bebeğin cinsiyeti bellidir.

Bebeğin cinsiyetini belirleyici etken babanın sperminin cinsidir. Eğer sperm Y kromozomu taşıyorsa bebek erkek, X kromozomu taşıyorsa bebek kız olacaktır.

Fakat bebeğin cinsiyetinin tespiti ancak dış cinsel organlar ultrasonla görülebilecek büyüklüğe ulaştığında mümkün olur.

Çoğu zaman 14. ve 16. haftalar arasında dikkatli bir gözlemci bebeğin cinsiyetini ultrason yardımıyla saptayabilir. Bir de tanı amaçlı yapılan, bebekten alınan doku üzerinde yapılan biyopsi sonucu bebeğin cinsiyeti %100 doğrulukta öğrenilebilir. Fakat bu işlemler sadece tıbbi bir gereklilik durumunda yapılırlar, sadece bebeğin cinsiyetini öğrenmek maksadıyla yapılmazlar.

Çin takvimine göre cinsiyet hesaplamak için lütfen tıklayın: ÇİN TAKVİMİ. Bebeğinizin kalp atışının ne zaman başlayacağını, doğum zamanını ve diğer hususları öğrenmek için lütfen tıklayın: GEBELİK HESAPLAMA.

Bu içerik 12 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olurmu, 11 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olurmu, 14 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olurmu, 13 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olurmu, 14 haftalık gebelikte cinsiyet belli olurmu, 15 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olurmu, bebegin cinsiyeti nasil anlasilir, 14 haftada cinsiyet belli olurmu, 12 haftada cinsiyet belli olurmu, bebeğin cinsiyeti, 14 haftalık bebek cinsiyeti belli olurmu, 10 haftalik bebegin cinsiyeti belli olurmu, 12 haftalık bebek cinsiyeti belli olurmu, 11 haftada cinsiyet belli olurmu, 13 haftalık gebelikte cinsiyet belli olurmu, 16 haftalık bebek cinsiyeti belli olurmu, 15 haftada cinsiyet belli olurmu, 11 haftalık gebelikte cinsiyet belli olurmu, 9 haftalık bebek cinsiyeti, 13 haftalık bebek cinsiyeti belli olurmu konularını barındırır.
Okunma: 355.457

Benzer İçerikler

751 Yorum

  1. Hale 27 Temmuz 2014 @ 01:55

    Adetim 48 gün gecikti acaba hamilemiyim

1 14 15 16

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.