Adet geciktirmek ve adet geciktirme yöntemleri

Regl dönemlerinin istenmeyen dönemlere gelmesinden dolayı bayanlar için problem yaratabilir. Özellikle tatil veya balayı gibi özel dönemlerde regl sorununu yaşamak oldukça can sıkıcı olabilir.

Bu sebeplerden dolayı doktor tavsiyesiyle veya kendinizin yapacağınız dışarıdan müdahalelerle regl döneminizi erteleyebilirsiniz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yılda ikiden fazla olmamak koşuluyla regl dönemini ertelemenin vücudumuz üzerinde olumsuz etkisi bulunmuyor.

Adet geciktirme yöntemleri: Adet geciktirme yolları nelerdir?

Birçok kadının çeşitli nedenlerden dolayı sorduğu “adet geciktirmek için ne yapmalı, ne yapılmalı, adet nasıl geciktirilir?” sorularına verilebilecek iki türlü cevap vardır:

Kendi kendine ileri almak

Regl dönemlerini ileri almak için doğum kontrol hapları tercih edilir. Doktorunuzun verdiği ilaçları kullanırken ilaçsız hafta döneminde doğum kontrol haplarını kullanarak bu süreyi uzatabilirsiniz fakat bu konuda kesinlikle doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Doktor önerisiyle adet geciktirmek

Regl döneminde yaşanan kanamalarının sebebi progesteron hormonu olduğundan dolayı progesteron içeren ilaçlar verilerek adet ertelenir çünkü regl döneminde progesteron hormonu kan düzeyinde düşerek regl kanamalarına sebep olur, progesteron içeren ilaç içildiğinde ise kandaki düzeyi yüksek kalarak kanamalar ertelenir. Regl kanamalarından üç gün önce kullanılmaya başlaması tavsiye edilir. Bu ilaçları kullanmak için doktorunuza tanışıp kullanmanız tavsiye edilir.

Adet tarihini öne almak: Adet tarihi nasıl öne alınır?

Adet tarihini öne almak, gerçekten çok zor bir işlemdir ve genelde başarısız olur. Genel olarak eğer ilaç kullanımı ortalama 2 ay önce başlarsa başarılı olma ihtimali artabilir. Bu işlemi de kesinlikle doktorunuza danışarak yapınız.

Bu içerik adet geciktirme, adet geciktirici bitkiler, adeti geciktirmek için ne yapmalı, adet geciktirmek için ne yapmalı, adet geciktirmek için, adet geciktirme yolları, adetin gecikmesi için ne yapılmalı, adet geciktirme yöntemleri, adet geciktirmek için ne yapılır, adeti geciktirmek için, adet geciktirmek için ne yapılmalı, adet geciktirici doğal yöntemler, adeti geciktirmenin doğal yolları, adeti geciktirmek için ne yapılmalı, adet geciktirici bitkiler nelerdir, adet gecikmesi için ne yapılmalı, regl geciktirme yöntemleri, adeti geciktirmenin yolları, adet geçiktirmek, adeti geçiktirmek için ne yapılır konularını barındırır.
Okunma: 23.675

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.